Korg PA3X 76 - Specyfikacja, parametry, opinie

Korg PA3X 76

Specyfikacja, parametry
Drukuj
Drukuj

Model PA3X 76
Firma Korg
Data rozpoczęcia produkcji 2011
Data zakończenia produkcji brak danych
KLAWIATURA
Liczba klawiszy 76
Klawiatura dynamiczna TAK
Typ Półważona
After Touch TAK
FUNKCJE
Multipads TAK
Arpeggiator brak danych
BRZMIENIE
Polifonia 120
Brzmienia - DNC (Defined Nuance Control Technology)
- ponad 1100 programów (w tym Stereo Piano)
- ponad 90 zestawów perkusyjnych
- 512 barw user
- 128 zestawów perkusyjnych user
- kompatybilność z GM 1 i 2
- Real Drum Ambience
Synteza EDS (Enhanced Definition Synthesis)
Próbki brak danych
AKOMPANIAMENT
Style TAK
Ilość stylów wbudowanych ponad 400 fabrycznych stylów (swobodnie rekonfigurowanych)
Możliwość podmiany stylów wbudowanych TAK
Style użytkownika TAK
Style użytkownika ile - 1200 komórek Favorite
Style użytkownika opis 8. Ścieżek, 3 Intros, 3 Endings, 4 Variations, 4 Fills, Break, Synchro Start/Stop, Tap Tempo/Reset, Fade In/Out, Bass Inversion, Auto Fill, Manual Bass, Tempo Lock, Memory, Accompaniment/Real Time Track Balance Volume, Accompaniment Mute, Drum Mapping, Snare & Kick Designation, 4 przyciski Single Touch Settings, 4 przyciski Pad i 1 Style Performance, Guitar Track 2 mode, Parallel, Fixed NTT, kompatybilny z serią "i" oraz z "Pa", Styl Record Step Record, Event Edit
Edytor stylów TAK
Performances 512
One Touch Setting STS: zapamiętywanie ścieżek, ustawień procesora wokalnego (4 x 1200 Stylów, 4 x wpisów SongBook)
EFEKTY
Opis i ilość efektów - do 8 efektów Stereo Digital Multi-Effects - 140 typów efektowych + VOCODER - końcowy mastering Final Mastering Effects by WAVES (MaxxEQ[tm], MaxxBass[tm], MaxxTreble[tm], MaxxStereo[tm], MaxxVolume[tm]) - nowy processor wokalny Voice Processor Technology TC-Helicon(R) obsługujący 7 efektów (4-częściowy Harmonizer, Double, LMod, Reverb, Delay, Filter, HardTune, Pitch Correction plus Compressor, EQ, Gate (Adaptive Mic Setting on the Mic input)
SEQUENCER
Sequencer TAK
Pojemność sequencera 200000 zdarzeń midi
Sequencer opis - 16 ścieżek
- w pełni funkcjonalny sekwencer
- Quick Record
- funkcje Multitrack oraz Step Record
- format SMF
KONTROLERY
Ilość kontrolerów brak danych
Kontrolery opis Digital Drawbars: - 9 kontrolerów
Pitch Bender TAK
Modulation TAK
WYŚWIETLACZ
Wyświetlacz graficzny TAK /Podnoszony
Wyświetlacz rozdzielczość 320 x 240
Wyświetlacz tekstowy BRAK
Wyświetlacz textowy ilość linii/ilość znaków nie dotyczy
Lyrics TAK
Język wyświetlacza Angielski
ZŁĽCZA
Zasilanie 230 V
USB TO HOST TAK
USB TO DEVICE TAK
MIKROFON IN TAK
MIDI IN TAK
MIDI OUT TAK
MIDI THRU TAK
AUX IN TAK
AUX OUT TAK
LINE IN BRAK
LINE OUT BRAK
Headphones Out TAK
NAGŁOŚNIENIE
Głośniki TAK /Opcjonalnie
Moc głośników Moc:
- 2x20 Watt (Middle/High Frequency)
- 1x40 Watt (subwoofer)
Głośniki:
- 5 głośników
- 2 gł. średni zakres (80 mm)
- 2 gł. Wysokotonowe
- 1 gł. Subwoofer Dual Coil (130 mm)
- aluminiowa obudowa z Bass Reflex System
PAMIĘĆ
FDD TAK /Opcjonalnie
FDD opis FDD USB
HDD TAK /Opcjonalny
HDD opis 2.5 "SATA
ZIP BRAK
ZIP opis nie dotyczy
CDROM TAK/ Opcjonalnie (USB)
Pamięć wewnętrzna brak danych
Pamięć opcjonalna EXB-M256 - 256 MB RAM
Czytnik kart pamięci BRAK
INNE
Waga 17.5 kg
Długość 1192 mm
Szerokość 366 mm
Grubość 145 mm
Kolor CZARNY
Inne ---
UWAGI
Uwagi wymiary z opuszczonym wyświetlaczem
Dodał: TheL
OPIS:
Źródło: korg.megamusic.pl

KORG PA3X 61
profesjonalny aranżer

Korg ma w swojej ofercie nowy flagowy produkt - Pa3X, najbardziej realistyczny i rozbudowany, a zarazem najprostszy w obsłudze kompletny aranżer jaki kiedykolwiek wyprodukowano. Od wielu lat, Seria Pa jest najbardziej szanowaną i podziwianą serią stacji roboczych przeznaczoną do aranżacji. Po raz kolejny Korg podwyższył standard doskonałości, oferując nowe, bogatsze i bardziej realistyczne brzmienia, tworząc niesamowite nowe funkcje i oferując świeży - i od teraz elegancki - design. Poznaj Pa3X, posłuchaj i uwierz.

PIERWSZE WRAŻENIE
Elegancka aluminiowa obudowa i interfejs użytkownika został zaprojektowany przez zespół utalentowanych projektantów z Europy, aby zapewnić maksymalną przejrzystość odczytu. Panel główny został przebudowany i zoptymalizowany, aby zapewnić suwakom i pokrętłom ergonomiczność, intuicyjną regulację i dobrą lokalizację oraz jak najłatwiejszy dostęp.
Nasz graficzny interfejs użytkownika jest teraz jeszcze prostszy w obsłudze. Został odnowiony poprzez użycie bardziej szczegółowych ikon i obiektów oraz zastosowanie nowego kolorowego, graficznego ekranu dotykowego TFT. Ekran został wzbogacony o nowe karty strony co umożliwia szybszy dostęp do najważniejszych funkcji. Nowy sposób wyszukiwania pozwala szybko zlokalizować potrzebne funkcje podczas występów na żywo.

MONITOR ODSŁUCHOWY PaAS
Opcjonalny głośnik bardzo wysokiej jakości został specjalnie zaprojektowany, aby podłączyć go bezpośrednio do klawiatury. Jest to przydatne rozwiązanie zarówno do użytku domowego oraz na małej scenie, bądź jako odsłuch. PaAS oparty jest na systemie Easy Connect, stworzonym przez Korga - aby zapewnić wyraźny i czysty pełnozakresowy dźwięk nie wymaga dodatkowego wsparcia, żadnych kabli, żadnego zasilania.

JAKOŚĆ DŹWIĘKU W NAJLEPSZYM WYDANIU
Oparty na zaawansowanym silniku Korga EDS (Extended Definition Synthesis) Pa3X zapewnia zupełnie nowe, zjawiskowe dźwięki . Nasza technologia RX (Real eXperience) oraz system DNC (Defined Nuance Control) wspomagają pracę silnika dźwięku, co pozwala wykonawcy, dokładnie i wyraziście odtworzyć najbardziej subtelne niuanse i dźwięk artykulacji. Programowalne przełączniki i kontroler wstęgowy zostały dodane do joysticka, w wyniku czego kontrola brzmienia jest pełniejsza, a możliwość ekspresji jeszcze większa.

Wewnętrzny Sampler jest teraz wyposażony w nowe narzędzie kompresji dźwięku. Pa3X może również wczytywać i importować pliki WAV, AIFF i próbki Akai, jak również eksportować w formacie WAV lub AIFF. Dźwięki dają się w pełni edytować i od teraz można używać do 24 oscylatorów dla każdej nuty! Bank brzmień General MIDI (GM) został poprawiony dla lepszej kompatybilności z plikami GM.

ZESTAW WAVES AUDIO
Niektóre efekty są odpowiednie dla pojedynczych instrumentów, podczas gdy inne dodają końcowego koloru, przestrzeni i tekstury do całego sygnału. Dla tego ostatniego zastosowania Pa3X oferuje efekty od lidera w branży, firmy Waves Audio. Pa3X zawiera potężny zestaw pluginów MaxxAudio[tm], który został nazwany "nowej generacji narzędziem do przetwarzania audio". Pokładowe efekty w tym MaxxBass[tm], MaxxVolume[tm], MaxxEQ[tm], MaxxTreble[tm] i MaxxStereo[tm], zapewniają niezrównaną wydajność, zapewniając, że dźwięk jest głośniejszy, czystszy, pełniejszy i bardziej klarowny.

PROCESOR WOKALNY TC-HELICON(R)
Długoterminowa współpraca Korga ze światowym liderem w harmoniach wokalnych, TC-Helicon[tm], jest kontynuowana w Pa3X z nowym Voice Processorem, uznawany za lidera w zakresie przetwarzania harmonii wokalnych. Z nowymi funkcjami i nowymi algorytmami, w tym jeszcze lepszą korekcją intonacji, TC-Helicon Voice Processor(R) zapewnia Twoim wokalom najlepszą możliwą jakość dźwięku. Dostępne są maksymalnie 4 realistyczne brzmienia i 2 zdublowane harmonie, które mogą być sterowane za pomocą klawiatury, MIDI, a nawet wejścia MP3. Dzięki nowej funkcji Chord Audio, akordy mogą być wykrywane automatycznie wprost z plików audio i wysyłane są automatycznie do procesora wokalnego! Dostępnych jest również 5 innych bloków efektów, w tym Reverb, Delay, uMod oraz efekty specjalne, takie jak Megaphone i Hardtune.

ZRÓB TO W DOBRYM STYLU!
Pa3X zapewnia ponad 400 specjalnie przygotowanych stylów. Każdy z nich jest w pełni zrealizowany muzycznie i dedykowany do tworzenia konkretnego stylu muzycznego. Mając tak wiele do wyboru Pa3X może zapewnić natychmiastowy dostęp do szerokiego zakresu gatunków muzycznych. Każdy styl oferuje 4 petterny Fill In + Break, po jednym dla każdej wariacji. Nowe funkcje Auto Fill mogą być automatycznie przywoływane podczas przechodzenia pomiędzy wariacjami. Nasz międzynarodowy zespół dźwiękowców stworzył wiele zupełnie nowych Stylów, a te najlepsze, dobrze znane z poprzednich wersji instrumentu zostały ulepszone o nowe dźwięki i nowe efekty. Pa3X posiada 1200 miejsc, aby zapisać nowe style i własne ustawienia.

Kilka nowych, zaawansowanych parametrów, które gwarantują profesjonalne i realistycznie brzmiące gitary, zostało dodanych z Guitar Mode 2, dzięki czemu brzmienia gitar są bogate i autentyczne. Nowa funkcja o nazwie Chord Sequencer rejestruje progresje akordów w czasie rzeczywistym, pozwalając użytkownikowi na ich natychmiastowe odtworzenie we własnej sekwencji.

ODTWARZACZ / SEQUENCER
Słynny Korg XDS Crossfade Dual Sequencer Player obsługuje teraz, oprócz podstawowych formatów muzycznych, format "+G" zarówno dla MP3 i MIDI, które mogą być odtwarzane jednocześnie. Ta nowa funkcja pozwala na granie sekwencji w tle wraz z tekstem i grafiką i umożliwia ich jednoczesne wyświetlane na ekranie TFT oraz na zewnętrznym monitorze (z zainstalowaną opcją VIF4). Istnieje również funkcja Marker pozwalająca na bezpośredni przeskok do danej pozycji w piosence. Podgląd nut jest również dostępny.

Zarówno pliki MP3 jak i MIDI mogą być odtwarzane jednocześnie i oba formaty mogą być dowolnie transponowane, przyspieszane lub spowalniane. Potężny nowy sterownik Vocal Remover Advanced pozwala na usunięcie partii wokalnej z plików MP3 z niespotykaną dotąd dokładnością. Vocal Remover Advanced działa w sposób o wiele bardziej zaawansowany niż proste narzędzie do anulowania kanału centralnego, pozwala zachować oryginalny obraz stereo utworu i usuwa tylko główny wokal.

Spryt Pa3X polega również na możliwości zarejestrowania całego występu! Możesz odtwarzać piosenki, grać na klawiaturze, śpiewać, a wszystko to zostanie nagrane w formacie MP3 i zapisane na zewnętrznym urządzeniu USB lub na wewnętrznym dysku twardym (w standardzie w wersji 76).

SONGBOOK
Szczególnie przydatny w grze na żywo SongBook jest w pełni programowalny i umożliwia na przeszukanie muzycznej bazy danych w prosty sposób. Każdy wpis zawiera wszystkie informację i funkcje niezbędne do zagrania konkretnego utworu. Pojedynczy wpis zapamiętuje style, pliki MIDI i MP3 wraz ze wszystkimi innymi parametrami niezbędnymi do idealnego odtwarzania utworu. Pa3X to najbardziej sugestywny, mocny i prosty w użyciu kompletny aranżer jaki kiedykolwiek wyprodukowano.

Źródło: korg.megamusic.pl
Nick
 Mark.
Data
2017-12-19
Ocena
Opinia
 Yamaha to zabawka . W porównaniu do korga brzmi śmiesznie
Nick
 korg pa3x
Data
2016-04-29
Ocena
5
Opinia
 Instrument dla professional.Nigdy więcej bym go nie kupił.Jeżeli gracie na imprezach- stanwczo odradzam -powód -brak jakiegokolwiek wsparcia typu style - dno totalne-a wszelkie style robione przez prywatne osoby to też dno totalne-nie wnikam w midii-bo dla mnie instrument za 2000 dolarów to nie song player-jestem tylko grajkiem-stanowczo nie dla pa3x-YAMAHA TYROS 3 ZUPEŁNIE WYSTARCZAJĄCA-pełne wsparcie camaro i inne firmy.
Dodaj opinie
Nick

Opinia

Email

Tylko jeśli chcesz podać, będzie widoczny dla innych.
Ocena (0-9)
Przepisz kod