Korg PA 600 - Specyfikacja, parametry, opinie

Korg PA 600

Specyfikacja, parametry
Drukuj
Drukuj

Model PA 600
Firma Korg
Data rozpoczęcia produkcji 2012
Data zakończenia produkcji aktualnie produkowany
KLAWIATURA
Liczba klawiszy 61
Klawiatura dynamiczna TAK
Typ Syntezatorowa
After Touch BRAK
FUNKCJE
Multipads TAK
Arpeggiator BRAK
BRZMIENIE
Polifonia 128
Brzmienia Ponad 950 brzmień (w tym próbka Stereo Piano i brzmienia GM2), 64 zestawy perkusyjne
Brzmienia użytkownika: 256, Zestawy perkusyjne użytkownika: 128
Synteza Enhanced RX (Real eXperience) i DNC (Defined Nuance Control)
Próbki 96 MB
AKOMPANIAMENT
Style TAK
Ilość stylów wbudowanych 360
Możliwość podmiany stylów wbudowanych TAK
Style użytkownika TAK
Style użytkownika ile do 1200
Style użytkownika opis Osiem ścieżek stylu, 4 klawisze Single Touch Settings i jeden Style Performance

4 wariacje stylu, 4 przejścia, takt przerwy, 3 zako?czenia, 3 wstępy, Autofill, Synchro Start/Stop, Tap Tempo/Reset
Manual Bass, Bass Inversion, Memory, Accompaniment Mute, Snare & Kick Designation
STS Mode ? Sequencer akordów
Edytor stylów TAK
Performances TAK/320
One Touch Setting TAK
EFEKTY
Opis i ilość efektów 4 Stereo Master FX / 125 typów efektów
Three band EQ for each track ? Articulations
Limiter - Master 4 band Parametric EQ
SEQUENCER
Sequencer TAK
Pojemność sequencera 16 ścieżek, do 100.000 zdarze? MIDI
Sequencer opis Funkcje Quick Record (Backing Sequence), Nagrywanie wielośladowe i krokowe.
KONTROLERY
Ilość kontrolerów BRAK DANYCH
Kontrolery opis Master Volume, Real Time-Acc/Seq Balance Volume, Ensemble, Octave Transpose, Master Transpose, Fade In/Out, Tempo Lock, Style Change, User Scale, Search, Lyrics, Score, Maker, Dial, Tempo, Metronome, Split
Pitch Bender TAK
Modulation TAK
WYŚWIETLACZ
Wyświetlacz graficzny TAK
Wyświetlacz rozdzielczość 7 calowy 800 x 480 TFT Graphical Color TouchView (dotykowy, kolorowy)
Wyświetlacz tekstowy BRAK
Wyświetlacz textowy ilość linii/ilość znaków NIE DOTYCZY
Lyrics TAK
Język wyświetlacza Angielski
ZŁĽCZA
Zasilanie TAK/ 100-240 V/ 20 W
USB TO HOST TAK
USB TO DEVICE TAK
MIKROFON IN BRAK
MIDI IN TAK/ MIDI przez USB
MIDI OUT TAK/ MIDI przez USB
MIDI THRU BRAK DANYCH
AUX IN BRAK
AUX OUT BRAK
LINE IN TAK
LINE OUT TAK
Headphones Out TAK
NAGŁOŚNIENIE
Głośniki TAK
Moc głośników 2 x 15W (100 mm x 2 Double Cone z systemem Bass Reflex Box)
PAMIĘĆ
FDD BRAK
FDD opis NIE DOTYCZY
HDD BRAK
HDD opis NIE DOTYCZY
ZIP BRAK
ZIP opis NIE DOTYCZY
CDROM BRAK
Pamięć wewnętrzna TAK
Pamięć opcjonalna TAK
Czytnik kart pamięci BRAK
INNE
Waga 11 kg
Długość 1030 mm
Szerokość 378 mm
Grubość 127 mm
Kolor CZARNY
Inne ---
UWAGI
Uwagi ---
Dodał: TheL
OPIS:
Źródło: Korg.megamusic.pl

PA600 to profesionalny arranżer który w kompaktowej obudowie łączy w sobie najlepsze cechy i funkcjonalność serii PA. Podobnie, jak jego więksi bracia PA800 I PA3X ? PA600 wykorzystuje silniki syntezy RX (Real eXperience) I DNC (Defined Nuance Control), które dostarczają niespotykanej w tej klasie cenowej jakości brzmienia! Z nową obudową, wielkim kolorowym, dotykowym wyświetlaczem TouchView, przestronną biblioteką brzmień I stylów PCM, a także świetnym nagłośnieniem, PA600 wyznacza nowy standard instrumentów w tak przystępnej klasie cenowej.

Oszałamiający dźwięk

Wszystko zaczyna się od dźwięku. Wysoka jakość dźwięku KORG-a, jest powszechnie ceniona przez muzyków na całym świecie. PA600 dostarcza bardzo szczegółowych, bogatych brzmień odopwiednich dla większości styli muzycznych. System DNC (Defined Nuance Control) pozwala na użycie różnych rodzajów artykulacji i pełną kontrolę nad brzmieniem. Aby PA600 mógł wyznaczyć nowy standard w tej klasie instrumentów, niektóre z brzmień zaczerpnięto wprost z jednego z najmocniejszych syntezatorów w historii ? KORG-a OASYS. Instrument posiada ponad 950 fabrycznych brzmień, w tym odświeżony zestaw brzmień GM, oraz 64 zestawy perkusyjne. Użytkownik do dyspozycji ma także wieowarstwową, stereofoniczną próbkę fortepianu, zawierającą wszelkie szczegóły brzmienia, włączając odgłosy strun i pedału damper. Wszystkie brzmienia są w pełni edytowalne i mogą być zapisywane w bankach użytkownika.

Efekty

Dobre brzmienie nie polega tylko na wysokiej jakości próbek PCM. Przez wiele lat KORG stworzył wiele wysokiej jakości efektów cyfrowych, które znacznie wzbogacają brzmienia każdej próbki. PA600 posiada cztery stereofoniczne procesory efekty Master (125 efektów, m.in. reverb, delay, chorus, oraz efekty gitarowe i basowe, stworzone w uznanej technologi modelowania brzmienia REMS). Każda ścieżka zawiera equalizer z regulacją niskich, średnich i wysokich tonów. Własne ustawienia equalizerów mogą być zapisywane w preferencjach trybu Song Play i dowolnie przywoływane, gdy zachodzi taka potrzeba (np. any wzmocnić, lub osłabić brzmienie basu). Na wyjściu audio instrument znajduje się limiter I czteropasmowy korektor parametryczny.

Style

PA600 wyposażony jest w setki styli przygotowanych przez czołowych światowych aranżerów. Wszystkie style charakteryzuje duży realizm brzmienia oraz dbałość o najmniejszy szczegół. Style PA600 pokrywają wszystkie popularne gatunki muzyki, a w razie konieczności użytkownik ma możliwość dowolnej edycji i zapisu swoich własnych styli. Aby osiągnąć większy realizm, każdy styl posiada cztery przejścia, trzy początki i trzy zakończenia. Tryb gitarowy Guitar Mode 2, zadba aby partie gitarowe brzmiały tak realistycznie, jak nigdy dotąd i co najważniejsze, zrobi to sam za Ciebie!

Kompaktowy i mocny!

PA600 dzięki swojej kompaktowej obudowie, jest instrumentem bardzo wygodnym w transporcie. W niewielkiej obudowie znalazł się wysokiej klasy system nagłośnieniowy o mocy 2 x 15W wyposażony w system bass-reflex.

Łatwy w użyciu

Pomimo wypełnienia PA600 najnowszymi technologiami, instrument jest bardzo łatwy w użyciu, a dzięki dużemu, dotykowemu wyświetlaczowi obsługa intuicyjna. Użytkownik ma do wyboru dwa tryby pracy interfejsu: Easy (łatwa) i Expert (dla zaawansowanych). W trybie Easy, przeznaczonym dla początkujących użytowników na wyświetlaczu pojawiają się tylko najważniejsze informacje, czyniąc obsługę bardzo prostą. W trybie Expert przeznaczonym dla użytkowników zaawansowanych na ekranie pojawiają się wszystkie edytowalne parametry. Do przełączników użytkownik dowolnie może przypisać pożądane funkcje co znacznie ułatwia dostęp do nich podczas gry. W odnalezieniu pliku, utworu, czy stylu pomaga nowa funkcja wyszukiwarki!

Nuty

Odtwarzacz PA600 czyta pliki MIDI, KAR i mp3. Potrafi także wyświetlać teksty i akordy z większości tych plików, a także ?w locie? dodawać makrery do plików MIDI. Dla tych co preferują granie z nut dostępny jest wyświetlany na ekranie tradycyjny zapis nutowy (można wybrać dowolną ścieżkę MIDI). Na wyświetlaczu można oglądać tradycyjny zapis nutowy, lub akordy z tekstem. Nazwy akordów mogą być wyświetlane w dwóch językach (angielskim i włoskim). Początkujących z pewnością ucieszy funkcja wyświetlania nazw dźwieków obok symboli nut.

SongBook

To funkcja stworzona z myślą o tych, którzy PA600 używać będą do występów na żywo. SongBook to muzyczna baza danych, w pełni edytowalna przez użytkownika. Dzięki funkcji SongBook utwory mogą być wyszukiwane m.in. według stylu, autora, tytułu, tempa itd.

Źródło: Korg.megamusic.pl
Nick
 Jan
Data
2019-01-30
Ocena
Opinia
 Czekam na dostawę nowego pa600.
Nick
 Michal
Data
2017-01-12
Ocena
Opinia
 Czy ktoś mi doradzi korg pa 600 czy yamaha psr s 750 do grania muzyki disco ,folklor ? Proszę o pomoc w wyborze między tymi dwoma instrumentami.
Nick
 nocny
Data
2014-02-21
Ocena
Opinia
 Nigdy nie zamienię na nic innego, sprzęt 1 KLASA
Nick
 zibi
Data
2014-02-04
Ocena
9
Opinia
 super instrument dobrej klasy za tak niewiele
Dodaj opinie
Nick

Opinia

Email

Tylko jeśli chcesz podać, będzie widoczny dla innych.
Ocena (0-9)
Przepisz kod