Korg PS-60 - Specyfikacja, parametry, opinie

Korg PS-60

Specyfikacja, parametry
Drukuj
Drukuj

Model PS-60
Firma Korg
Data rozpoczęcia produkcji 2010
Data zakończenia produkcji aktualnie produkowany
KLAWIATURA
Liczba klawiszy 61
Klawiatura dynamiczna TAK
Typ Półważona
After Touch Natural Touch
FUNKCJE
Multipads nie dotyczy
Arpeggiator nie dotyczy
BRZMIENIE
Polifonia 120 single mode/ 60 double mode
Brzmienia - 136 multisampli w tym 6 stereo
- 512 barw pojedynczych typu program (440 załadowanych fabrycznie)
- 20 kombinacji typu performance (15 załadowanych fabrycznie)
Synteza EDS-i (Enhanced Definition Synthesis - integrated)
Próbki 49 MB próbek
AKOMPANIAMENT
Style nie dotyczy
Ilość stylów wbudowanych nie dotyczy
Możliwość podmiany stylów wbudowanych nie dotyczy
Style użytkownika nie dotyczy
Style użytkownika ile nie dotyczy
Style użytkownika opis nie dotyczy
Edytor stylów nie dotyczy
Performances nie dotyczy
One Touch Setting nie dotyczy
EFEKTY
Opis i ilość efektów - 5 procesorów Insert Effects (63 efekty)
- 2 procesory Master Effects (4 efekty na procesor)
- 1 procesor EQ
- Łącznie 71 efektów
SEQUENCER
Sequencer nie dotyczy
Pojemność sequencera nie dotyczy
Sequencer opis nie dotyczy
KONTROLERY
Ilość kontrolerów brak danych
Kontrolery opis - Joystick: Joystick, LOCK button (Joystick lock function)
- Rotary speaker simulator: ORGAN SLOW/FAST button
- Performances: BANK, 1-5, STORE buttons
- Performance controls: Timbre selector (Timber ON button x 6, variation buttons x 12), EASY SETUP (6 knobs, EASY SETUP buttons (Volume, Pan, MOD send, REV/DLY send), SPLIT SETTING (SUB OFF/RECALL, LOWER, UPPER buttons), MODULATION (MODULATION button, RATE, DEPTH, FEEDBACK knobs), REVERB/DELAY (REVERB/DELAY button, RATE, DEPTH, FEEDBACK knobs), EQ (BASS, MID, TREBLE knobs)
Pitch Bender TAK
Modulation TAK
WYŚWIETLACZ
Wyświetlacz graficzny nie dotyczy
Wyświetlacz rozdzielczość nie dotyczy
Wyświetlacz tekstowy TAK/ LCD
Wyświetlacz textowy ilość linii/ilość znaków 2 linie po 16 znaków
Lyrics nie dotyczy
Język wyświetlacza ANGIELSKI
ZŁĽCZA
Zasilanie TAK/ DC 9V (1700mA)
USB TO HOST TAK
USB TO DEVICE nie dotyczy
MIKROFON IN nie dotyczy
MIDI IN TAK
MIDI OUT TAK
MIDI THRU nie dotyczy
AUX IN nie dotyczy
AUX OUT nie dotyczy
LINE IN nie dotyczy
LINE OUT TAK
Headphones Out TAK
NAGŁOŚNIENIE
Głośniki nie dotyczy
Moc głośników nie dotyczy
PAMIĘĆ
FDD nie dotyczy
FDD opis nie dotyczy
HDD nie dotyczy
HDD opis nie dotyczy
ZIP nie dotyczy
ZIP opis nie dotyczy
CDROM nie dotyczy
Pamięć wewnętrzna brak danych
Pamięć opcjonalna brak danych
Czytnik kart pamięci nie dotyczy
INNE
Waga 4.6 kg
Długość 925 mm
Szerokość 291 mm
Grubość 90 mm
Kolor CZARNY
Inne nie dotyczy
UWAGI
Uwagi Darmowe oprogramowanie umożliwiające korzystanie z PS60 jako wtyczki w programach DAW (AU, VST, lub RTAS).
Dodał: TheL
OPIS:
Źródło: korg.megamusic.pl

Zaprojektowany dla koncertujących muzyków - KORG PS60 dostarcza doskonałego brzmienia i wysokiej klasy efektów, a wszystko to dostępne dosłownie pod ręką, aby na koncercie zajmować się tylko muzyką, a nie obsługą instrumentu. Nawet jeśli posiadasz w swojej stajni mocniejsze instrumenty KORG-a, PS60 z pewnością znajdzie w niej miejsce, jako doskonały towarzysz każdego koncertu.

Performance Synthesizer
PS60 został stworzony na scenę. Wszystkie funkcje i sposób ich obsługi zostały zaprojektowane z myślą o koncertującym klawiszowcu. Układ kontrolerów, ich dobór, czytelny wyświetlacz, profesjonalny wygląd i niska waga, czynią z PS60 idealny, mobilny instrument, którego obsługa nie będzie rozpraszała Twojej uwagi podczas grania. PS60 to także idealny instrument dla nie klawiszowców, którzy szukają wysokiej jakości barw i instrumentu prostego w obsłudze.

Niezbędne brzmienia
PS60 zaprojektowany do ciężkiej pracy, został wyposażony w najbardziej popularne i najczęściej wykorzystywane brzmienia, które zostały pogrupowane w sześciu kategoriach: piano, electric piano, organ, strings, brass i synth (każda posiada dedykowany kontroler). Funkcja Audition automatycznie odgrywa charakterystyczną frazę dla danego brzmienia, co bardzo ułatwia wyszukanie właściwego instrumentu. Możliwość nałożenia na siebie do sześciu brzmień i podziałów klawiatury pozwalają na tworzenie wyrafinowanych, kompleksowych barw. PS60 wykorzystuje 49MB wysokiej jakości próbek (48 kHz). Silnik syntezy EDS-i (Enhanced Definition Synthesis - integrated) dostarcza 4x filtr, 2x amp, 5x LFO I 5 EG. Każdy z 63 efektów, włączając efekty dynamiki i modelowanie wzmacniaczy, może być przypisany do dowolnego brzmienia. Do dyspozycji jest pięć efektów insektowych i dodatkowo dwa efekty master: typu modulacyjnego (cztery rodzaje), reverb/delay (cztery rodzaje), oraz trzypasmowy EQ.

Symbioza hardwaru z softwarem
Oprogramowanie PS60 Editor pozwala na bardzo szczegółową edycję brzmień instrumentu. Graficzne odzwierciedlenie parametrów ułatwia ich modyfikację i osiągnięcie pożądanych rezultatów. PS60 Plug-In Editor pozwala na korzystanie z PS60 jako wtyczki VST, Audio Units, lub RTAS, w programach DAW.


Wszystko pod ręką
Z PS60 szybko się zaprzyjaźnisz. Jest on wyjątkowo łatwy w użyciu. Centralna i prawa część panelu czołowego wyposażone są w kontrolery zmiany brzmień i ustawień efektów. Pokrętłami Category wybierasz odpowiednie brzmienie i w strefie przełączników Easy Setup ustawiasz najważniejsze parametry (głośność, transpozycję, efekty). Efekty mają swój dedykowany panel, a ich obsługa jest dziecinnie prosta. Możesz także podzielić klawiaturę, lub połączyć ze sobą kilka barw. Własne ustawienia klawiatury, z jej podziałem i łączonymi barwami noszą nazwę Performance. W pamięci instrumentu możesz zapisać 20 Performance.

Kontroluj
PS60 wyposażono w różne kontrolery, które sprawią, że Twoja gra będzie bardziej ekspresyjna. Dostępny jest m.in. joystick działający w każdym kierunku, klawisze octave up/down, dwa gniazda kontrolerów nożnych itd...

Nick
 git
Data
2012-11-12
Ocena
8
Opinia
 super klawiwsz, mam używke na stanie, moge sprzedac e.tymek@gmail.com
Nick
 Opinia
Data
2012-02-27
Ocena
8
Opinia
 W tej cenie chyba jeden z lepszych syntezatorów, niezwylke wygodny w transporcie, barwy w szczególności stringi i organy bardzo przypadły mi do gustu. Pełniejsze mozliwości uzyskuje sie dopiero po skonfigurowaniu dołączonym oprogramowaniem. Natomist banków performence mogło być wiecej. Generalnie w tej cenie można polecić jako podreczny i wygodny klawisz.
Nick
 Anonim
Data
2011-07-24
Ocena
8
Opinia
 Jak dla mnie idealny drugi instrument na weselne chałtury, barwy nieco inne jak x50 ale podobne, jedyne co mu brakuje to za mało banków pamięci - tylko 20 ale za to wybór instrumentu błyskawiczny, instrument bardzo prosty w obsłudze - wszystko na wierzchu. Barwy też OK. Śmiało mogę polecić. Do gry na żywo super! Oczywiście nie ma żadnych sequencerów i odtwarzaczów midi co mi akurat nie jest potrzebne.
Nick
 Rob
Data
2011-01-19
Ocena
4
Opinia
 Wykonanie i użyte materiały są o niebo lepsze niż w przypadku X50, natomiast brzmienia podobnie, jak w X50 - płytkie, piszczące i mało realistyczne (zwłaszcza fatalne dęciaki!). Znajdzie się jedynie kilka pian elektrycznych, stringów oraz brzmień organowych i syntetycznych godnych uwagi. Na plus trzeba zaliczyć sposób wybierania i łączenia brzmień oraz dodawania efektów dedykowanymi pokrętłami. Choć niezrozumiały jest brak pokręteł filtra i rezonansu. Klawiatura - w miarę dobra. Natural touch - co to jest?? Na pewno nie after touch, którego najzwyczajniej brak!
Nick
 Jazgi
Data
2010-12-05
Ocena
9
Opinia
 Witam, posiadam od kilku dni PS-60, przed nim miałem X50 niecały miesiąc kupiłem jeden i drugi nowy i przy x50 się po prostu bęczyłem, obsługa x50 daje wiele do życzenia wszystko poukrywane na scenę nie zbyt się nadaje, klawiatura bardzo twarda trzeba walić w nią żeby grała, całkowite przeciwieństwo PS tu gra się znakomicie, bardzo szybki dostęp do podstawowych funkcji, możliwość szybkiego łaczenia barw... ja jestem ZACHWYCONY tym klawiszem, cena 2750 zł, hmmm dla mnie ok ;) tego klawisza szybko nie zmienię, bo naprawdę przyjemnie i ciepło brzmi... ;)
Nick
 ja
Data
2010-09-29
Ocena
9
Opinia
 Super! :)
Dodaj opinie
Nick

Opinia

Email

Tylko jeśli chcesz podać, będzie widoczny dla innych.
Ocena (0-9)
Przepisz kod